کمتر پیش می‌آید که یک فیلمی را دوبار در سینما ببینم. اما این فیلم انقدر برایم جذاب بود که وقتی خانم "نون زیر کباب" پیشنهاد دادند که به سینما برویم بی‌درنگ "ورود آقایان ممنوع" را پیشنهاد کردم!
این فیلم به کارگردانی رامبد جوان و با هنرمندی رضا عطاران و ویشکا آسایش یکی از بهترین فیلم‌های کمدی است که در چند سال اخیر دیده‌ام. داستان «ورود آقایان ممنوع» درباره دبیرستانی دخترانه است که مدیر آن (ویشکا آسایش) تاکنون هیچ مردی را به مدرسه راه نداده. به علت بچه‌دارشدن دبیر شیمی، پس از کش و قوس‌هایی بالاخره مدیر مدرسه راضی می‌شود که یک دبیر شیمی مرد (رضا عطاران) به دبیرستان بیاید. از طرف دیگر دانش‌آموزان نقشه کشیده‌اند که مدیر مدرسه را به این دبیر شیمی نگون‌بخت، علاقه‌مند کنند و ...
در این فیلم بدون اینکه فرد یا گروه خاصی مورد تمسخر قرار گیرد ویا لهجه و زبان خاصی تحقیر شود فضای کمدی در تمام طول فیلم موج می‌زند. علاوه بر هنرمندی رضا عطاران که وقتی تصمیم می‌گیرد خل‌بازی دربیاورد مو لای درزش نمی‌رود و بدون کوچکترین مشکل و ضعفی این کار را به بهترین نحو انجام می‌دهد، فیلمنامه پیمان قاسم‌خانی هم انقدر قوی هست که هر بیننده‌ای را مجذوب خود کند. حتی اگر بیننده‌ای سختگیر باشد!
پی نوشت: نون زیرکباب: در اصطلاح شیرازی به معنای خواهر خانم!