سایت خبری مهر گزارش موسسه آکامای از سرعت اینترنت در جهان را منتشر کرده است. موسسه آکامای با جمع آوری دریایی از اطلاعات توسط 100 هزار سرور که در 72 کشور مختلف جهان در اختیار دارد، گزارش جدید خود را از وضعیت اینترنت جهان در سه ماهه اول سال 2011 منتشر کرد. بر اساس این گزارش سال گذشته میانگین سرعت اتصال در جهان با افزایشی 23 درصدی به 2.1 مگابیت بر ثانیه رسیده بود. کره جنوبی با سرعت اتصال 14.4 مگابیت بر ثانیه فرصت رقابت را از تمامی کشورهای دیگر ربوده است و در ادامه هنگ کنگ با سرعتی برابر 9.2 مگابیت بر ثانیه، ژاپن با سرعت 8.1 مگابیت بر ثانیه، هلند با سرعت 7.5 مگابیت بر ثانیه و رومانی 6.6 مگابیت بر ثانیه پنج کشور برتر جهان با سریعترین اینترنت را تشکیل داده اند. رتبه ایالات متحده با سرعت اتصالی برابر 5.3 مگابیت بر ثانیه 14 است که نسبت به سال گذشته 14 درصد و نسبت به سه ماه قبل 4.7 درصد افزایش داشته است.
و اما در بین 10 کشوری که کم سرعت ترین اتصال به اینترنت را برای کاربران خود فراهم آورده اند نام کشورهای لبنان، ازبکستان، لیبی، بولیوی، نیجریه، ایران، اندونزی، نپال، هند و سوریه دیده می شوند.
با در نظر گرفتن تعداد کاربران اینترنت در ایران و با در نظر گرفتن اوضاع اقتصادی و سیاسی کشورهایی مانند لبنان، لیبی، نیجریه و سوریه باید گفت این آمار (که اولینش نیست و آخرینش هم نخواهد بود) یک فاجعه برای کشورمان است. این در حالیست که حتما اکثر شما در جریان هستید که این کمبود سرعت نتیجه محدودیت در دانش و ابزارها نیست و عوامل دیگری سرعت بسیار کم اینترنت در کشور را رقم می‌زند.