این واژه "نسل سوخته" خیلی واژه‌ی باکلاسیه و پای صحبت هر کسی که می‌شینی یه جورایی خودش رو نسل سوخته می‌دونه تا شاید با این ترفند ناکامیهاش رو توجیه کنه و همه چی رو گردن این و اون بندازه. بماند که اکثر این بندهایی که فرد را "نسل سوخته" معرفی می‌کند صرفنظر از دوره زمانی که آن شخص در آن به سر برده دلایل منطقی به نظر می‌رسند و از این منظر می‌توان گفت که شاید تمام نسلهایی که در کشور ما در این چند سال اخیر فرصت زندگی کردن را به‌دست آورده‌اند "سوخته" هستند!
حالا من کاری با نسلهای پیش و پس از خودم ندارم. من خودم در این برهه زمانی به‌ دنیا آمده‌ام و با مشکلات این دوره دست و پنجه نرم کرده‌ام و حالا با دیدن نتایج کنکور امسال که همه داوطلبان پذیرفته می‌شوند داغم تازه‌تر می‌شود!
در سالهای ابتدایی جنگ آقایان به این نتیجه رسیدند که جنگ تا 20 سال دیگر ادامه دارد و کشور نیاز به سرباز امام زمان دارد. از این رو سیاستهای حمایتی برای افزایش جمعیت را در پیش گرفتند و نتیجه شد همانی که در یک برهه زمانی رشد جمعیت ایران بی‌سابقه شد و در همان کودکی‌مان شیر خشک کمیاب شد! وارد دبستان که شدیم مدرسه‌ها سه شیفته شدند و پشت کنکور که رسیدیم با انبوه مشتاقان ورود به دانشگاه رو به رو شدیم. بعدش در بحث اشتغال با مشکل مواجه شدیم و خب قطعا این سیل جمعیت نیاز به مسکن هم داشتند که کمبود مسکن و گرانی آن برایمان دردسر ساز شد... خدا می‌داند تا پایان راه چه مشکلاتی گریبان‌گیر این نسل خواهد شد!
حال شما بگویید نسل سوخته کدام نسل است؟!