امید امیدبخش

حتما خبر فداکاری آتش نشان بزرگ "امید عباسی" را شنیده‌اید. جوانی که فقط 35 بهار از عمرش می‌گذشت، جان خود را فدا کرد تا جان دختر بچه 9 ساله را نجات دهد و این کار را نه از روی اجبار بلکه کاملا آگاهانه و از روی اختیار انجام داد. او درحالیکه یک آتش نشان بود و می‌دانست درآوردن ماسک تنفسی در درون زبانه‌های آتش چه عواقبی دارد، ماسک خود را تقدیم دختربچه 9 ساله کرد تا جان او را نجات دهد! اما خانواده‌اش چه کردند؟! اعضای بدن او را اهدا کردند تا جان انسانهای دیگری را نجات دهند! واقعا عاجزم از درک این رویداد. در عجبم در این وانفسای روزگار هستند کسانی که به تمام معنا می‌شود نام "انسان" بر آنها نهاد. انسانهایی که به جز پول و قدرت و مقام چیزهای دیگری برایشان مهم است. انسانهایی که پایش بیفتد پشت پا به همه قواعد طبیعت می‌زنند تا جوانمردی خود را به رخ نامردان زمانه بکشانند.
فاتحه‌ای به روح پاک امید عباسی بزرگ بفرستیم و افتخار کنیم به اینکه در جایی زندگی می‌کنیم که با همه ناملایمتها و بداخلاقی‌ها، هنوز هم انسانهایی مانند امید عباسی وجود دارند و نفس می‌کشند.    

/ 1 نظر / 45 بازدید
سعادتیان

salam tamam yoldashlara همه انقدر درگیر زندگی پرمشغله هستند که فرصت سر زدن به وبلاگ ها و کامنت ها کم شده و گاهی هم به وبلاگ سر می زنیم و نظری نداریم و بسنده می کنیم که فقط مطالب زیبا وارزنده رو بخوانیم.(گاهی برای چندین بار، می دونید چرا؟ چون آپ نمی شه....البته شما (آی زارعی)هم درگیر زندگی نه چندان آسان امروزی هستید.(چورک داش آلتینان چخر!چاره یوخدی). به هر حال شادی و سرافرازی دوستان هرجای دنیا که باشند آرزوی ماست.. منتظر خبرهای قدیم و جدید هستیم آی پدرا، مادرا، مجردا، متاهل ها .استخدام شده ها و کفگیر به ته دیگ خورده های امروزی و دانشجویان 12 سال قبل کتابداری و ..... (لازم نیست که همیشه مطالب علمی و ناراحت کننده چاپ اولسون کی؟؟!!!! خبرای خوب بدید.)