تسلیت

از دیروز جامعه کتابداری ایران در سوگ از دست دادن استاد بزرگوار آقای دکتر عباس حری داغدار است. من هم درگذشت این استاد گرانقدر را خدمت تمام دوستان عزیز و جامعه کتابداری تسلیت عرض می‌کنم و برای آن عزیز طلب آمرزش می‌کنم.
دکتر عباس حری، استاد ممتاز رشته کتابداری و اطلاع‌رسانی، و از بنیان‌گزاران دوره‌ی دکتری این رشته در ایران است. او مفهوم اطلاع‌شناسی را با رویکرد نوین برای نخستین بار در جهان مطرح کرد و مدیر مسئول نخستین مجله‌ی اطلاع‌شناسی جهان است. بیش از 150 مقاله و 14 کتاب تألیفی یا ترجمه‌ای، سردبیری چند مجله‌ی تخصصی و اطلاع رسانی، سرویراستاری دایره المعارف کتاب‌داری و اطلاع‌رسانی، ترجمه‌ی بیش از 170 مقاله برای دانش‌نامه‌ی جهان اسلام و همکاری در آماده‌سازی فرهنگ‌نامه‌ی کودک و نوجوان، از مهم‌ترین دستاوردهای علمی و فرهنگی اوست.
روحش شاد، یادش گرامی باد

/ 1 نظر / 46 بازدید
مهدی

سلام تسلیت میگم. جامعه کتابداری یکی از وزنه های بزرگ علمیش رو از دست داد. درسته که افتخار شاگردی ایشون نصیب نشده بود، ولی همیشه از مطالب علمی ایشون بود که تو واحدهای درسی استفاده میشد. فقدان این عزیز مطمئنا تا سالهای سال تو جامعه کتابداری بخصوص در حیطه های نطریه پردازی مشکل عمده ای رو سبب خواهد بود. به تمام جامعه کتابداری تسلیت میگم. روحش شاد