سرعت اینترنت

سایت خبری مهر گزارش موسسه آکامای از سرعت اینترنت در جهان را منتشر کرده است. موسسه آکامای با جمع آوری دریایی از اطلاعات توسط 100 هزار سرور که در 72 کشور مختلف جهان در اختیار دارد، گزارش جدید خود را از وضعیت اینترنت جهان در سه ماهه اول سال 2011 منتشر کرد. بر اساس این گزارش سال گذشته میانگین سرعت اتصال در جهان با افزایشی 23 درصدی به 2.1 مگابیت بر ثانیه رسیده بود. کره جنوبی با سرعت اتصال 14.4 مگابیت بر ثانیه فرصت رقابت را از تمامی کشورهای دیگر ربوده است و در ادامه هنگ کنگ با سرعتی برابر 9.2 مگابیت بر ثانیه، ژاپن با سرعت 8.1 مگابیت بر ثانیه، هلند با سرعت 7.5 مگابیت بر ثانیه و رومانی 6.6 مگابیت بر ثانیه پنج کشور برتر جهان با سریعترین اینترنت را تشکیل داده اند. رتبه ایالات متحده با سرعت اتصالی برابر 5.3 مگابیت بر ثانیه 14 است که نسبت به سال گذشته 14 درصد و نسبت به سه ماه قبل 4.7 درصد افزایش داشته است.
و اما در بین 10 کشوری که کم سرعت ترین اتصال به اینترنت را برای کاربران خود فراهم آورده اند نام کشورهای لبنان، ازبکستان، لیبی، بولیوی، نیجریه، ایران، اندونزی، نپال، هند و سوریه دیده می شوند.
با در نظر گرفتن تعداد کاربران اینترنت در ایران و با در نظر گرفتن اوضاع اقتصادی و سیاسی کشورهایی مانند لبنان، لیبی، نیجریه و سوریه باید گفت این آمار (که اولینش نیست و آخرینش هم نخواهد بود) یک فاجعه برای کشورمان است. این در حالیست که حتما اکثر شما در جریان هستید که این کمبود سرعت نتیجه محدودیت در دانش و ابزارها نیست و عوامل دیگری سرعت بسیار کم اینترنت در کشور را رقم می‌زند. 

/ 7 نظر / 11 بازدید
سعید آهنی

عزیزم خیلی سخت نگیر شاید سرعت اینترنتمون تو دنیا جزو کمترین ها باشه اما آمارهای رسمی و غیر رسمی نشون میده سرعت پیشرفت علمی کشور در 6 سال اخیر چندین برابر شده.[مغرور][مغرور][مغرور] اصلاَ اینترنت به چه کاری میاد فدات شم!!!![متفکر][متفکر][متفکر] حالا بزار طرح اینترنت پاک به مرحله اجرا برسه ببینیم انوقت چطور میشه.[دست][دست][دست] علاوه بر سرعت پیشرفت علمی سرعت خودروهامون هم تو دنیا حرف اول رو میزنه و چه تصادفات حرفه ای رو در سطح خیابانهای شهرهای مختلف شاهدیم.بدل کارای حرفه ای تو کار ما ایرانیا موندن.[اوغ][اوغ][اوغ]

مهدی رضایی

همینکه میتونیم به وبلاگا سر بزنیم و از حال و روز همدیگه باخبر بشیم برو خدا رو شکر کن.احتمالا فردا پس فراد اعلام بشه که تنها کشوری هستیم که تونستیم اینترنت تک جنسیتی رو راه اندازش بکنیم و احتمالا تنها کشوری خواهیم بود که قبل از ورود به هر سایتی با یک پسورد مثل کد ملی یا هر مشخصه منحصر بفردی کل تاریخچه وب گردی تک تکمون اعلام بشه. جای همچین بحثایی تو یه کشور جهان سومی دور باطل زده وحید. بهرحال بخاطر پست تازه ات ازت ممنونم.

پوری اردبیلی

سلام به همهی دوستان عزیز[گل][گل][گل][گل] وحید و مهدی و سعید و محمد و مینا و مریم و بقیه دوستان وحید جان خوشحالم که وبلاگت این همه رونق گرفته، خیلی وقت بود که فرصت نمی کردم به وبلاگ سر بزنم به خاطر امتحانات پایان ترم و تکالیف و کاراهای تلنبار شده ی کتابخونه و خونه تو این مدت. از همه دوستان که جویای حالم شدن کمال سپاس رو دارم. من زیاد تو جریان نظرات وبلاگ نبودم این روزا. اما یه نظر شخصی دارم که می خوام اونو بگم: این وبلاگ شاید جدا از سرویس که در مورد اطلاعات و مطالب جالب در مورد رشته مون فراهم می کنه از اول نیت اصلیش بر این بوده که یک محفل دوستانه و صمیمی ایجاد کنه برای اینکه همه ما که در گذشته با هم بودیم و عمری رو با هم گذروندیم به صورت مجازی دور هم جمع کنه تا گرد و غبار و مشکلات روزمره زندگی باعث نشه که سیکل روزمرگی بیفتیم و همدیگرو فراموش کنیم.

پوری اردبیلی

این وبلاگ به نظر من صمیمت و دوستیهامون رو افزایش داده و نذاشته همدیگرو از یاد ببریم. حالا این وسط اگه یه شخص جدید می خواد وارد بشه و نظرش رو بگه اگه نزاکت و ادب رو در بیان نظراتش رعایت کنه به نظر من هیچ ایرادی نمی تونه داشته باشه و این با اصول بیان آزاد نظرات و عقاید سازگار بوده و نباید ممیزی این وسط وجود داشته باشه. زیرا در غیر اینصورت حق انتقاد از فلانی و فلانی رو از ما سلب می کنه چرا که ما نمی تونیم بگیم اعتقادی رو داریم که خودمون متضاد با اون عمل می کنیم. از سوی دیگه ما تو طول تاریخ نشون دادیم که جنبه آزادی رو نداریم و همیشه حکومت هایی که دیکتاتورتر و مستبد تر بودن بهتر تونستن رو ما کنترل داشته باشند. ما مردمی هستیم که وقتی یه مقدار آزادی بیشتری بهمون داده میشه پارو بیشتر از اونکه باید فراتر می ززاریم و کارایی رو انجام میدیم که نباید. نمونه اش اینه که راحت به اسامی گوناگون به همدیگه توهین می کنیم و این اصلا چیز خوبی نیست. کشور ما کشور تضادهاست. خیلی از تضادها تو این کشور به راحتی بغل هم جفت بشن و تو ظاهر طوری عمل کنند که آب از آب تکون نخوره. ارادتمند همه دوستان هستم. حتما یه سری هم به وبلاگ من بزنی

شهرام

علاوه بر مشکل کندی سرعت اینترنت ، قیمت اینترنت در ایران بسیار بالاست در یک خبری خوندم که " متوسط قیمت اینترنت در ایران یازده برابر ترکیه و 330 برابر ژاپن است" این باعث می شود که ایتنرنت در سبد خانواده جای برای خود نداشته باشه و برای همین بیشتر کاربران از محیط ها اداری حتی برای سرگرمی و مرور اخبار وارد محیط وب می شوند که این به نوبه خود باعث کاهش بهره وری و اتلاف انرژی و کاهش کار مفید در جامعه اداری ما می شود.

unforgiven

سلام دوستان عزیزیه چیزی بگم شاید واستون جالب باشه.از شرکتی که 4 ساله ازشون adsl می گیرم خیلی راضی بودم ولی تو یک ماه گذشته هر چندساعت یک بار حدود 20 دقیقه اینترنت من قطع می شد رفتم پیگیری کردم و به یه نتیجه جالب رسیدم.حدود یک ماهه که مخابرات شروع به فروختن اینترنت پرسرعت کرده و از همون موقع هرچند ساعت یکبار سرویس مشترکین isp هارو قطع می کنه که مشترکان ناراضی باشن و برن سرویس هاشون رو از شرکتها جمع بکنن و مشترک اینترنت پرسرعت مخابرات بشن !!! خیلی تاسف خوردم که چنین روش رقابت نامردانه ای در پیش گرفته شده و مخابرات تصمیم داره به صورت انحصاری به همه adsl خودشو بفروشه....[نگران]

سعید آهنی

سلام دوستان. [گل][گل] قدیر عزیز از اینکه بعد از مدتها اسم حضرتعالی رو تو وبلاگ بعنوان بازدیدکننده دیم خوشحال شدم و کلی یاد ایام کردم.اما لازم به ذکره هیچکدوم از ما با بحث آزادی بیان مخالف نیستیم چنانچه همه ما کتابداران با بحث سانسور از هر نوعی مخالف هستیم اما هرگز نباید آزادی بیان رو با ترور شخصیتی مترادف دانست.[گل][قلب][قلب]